Historia

Firma PROFiL Wytwórnia Profili Budowlanych z PVC Sp. z o.o z siedzibą w Pile powstała w 1982 roku. Od ponad 35 lat jest wiodącym producentem kompletnych systemów kanalizacyjnych, wodociągowych oraz systemów rynnowych. Firma oprócz nowoczesnej fabryki produkcyjnej posiada takżę hurtownię materiałów budowlanych, a jej najmłodszym dzieckiem jest market budowlany DOM i OGRÓD PSB Mrówka Profil.

W 2002 roku firma PROFiL staje się akcjonariuszem grupy PSB, rok póżniej powstaje hurtownia materiałów budowlanych.

W 2014 roku zostaje podjęta decyzja o stworzeniu nowoczesnego wielkopowierzchniowego marketu budowlanego dla klienta detalicznego jak również hurtowego. Stworzonego w 100% z polskiego kapitału.

Sklep od samego poczatku ma jasno założone cele. Jego specjalizacją ma być szeroko pojęty handel materiałami budowlanymi oraz wykończeniowymi z nastawieniem na DOM i OGRÓD.

Budowa pod adresem ul. Składowa 3 startuje w 2014 roku. Jest to duża inwestycja ponieważ zaplanowane jest 2600m2 powierzchni handlowej oraz 1600m2 powierzchni ogrodu zewnętrznego.

Na przełomie 2015/2016 roku budynek jest gotowy do rozpoczącia towarowania. Nie ma jeszcze regałów ani półek, ale za to jest konkretna i przemyślana koncepcja jak ma wyglądać każdy detal.

Rozpoczynają się ciężkie prace na sklepie. Czasu jest stosunkowo niewiele, a data otwarcia zaplanowana na 05.03.2016. Wizja jasna, stworzyć piękny sklep budowlany w którym klient będzie się czuł przytulnie prawie jak w domu. Sklep do którego będzie chętnie powracał. Chcemy spełniać wiele wymagań i zaskakiwać naszych klientów. Pokazywać nowe rzeczy oraz świetne promocje.

Kadra kierownicza zaczyna rekrutować pracowników, rozmowy z dostawcami nadal trwają, miliony spraw czeka na dopięcie na ostatni guzik.

Przyjeżdza kilka tirów z pierwszą dostawą, lecz to nie towar, a regały. Kilka dni i miejsce na towar jest już gotowe.

 

Przyjmujemy pierwsze palaty z towarem, wprowdzamy towar do systemu i układamy go w półkach. Krótko mówiąc zaczynamy tworzyć sklep.

Ponad 40 osób pracuje przy towarowaniu, budowaniu, tworzeniu zaplanowanej wizji. Prace z asortymentem, zabudowy regałów, papierkowa robota, marketing czy sprawy techniczne zdają się nie mieć końca.

Jednak po zaladwie kilku tygodniach, parę dni przed oficjalnym otwarciem możemy podziwieć ciężką pracę wszystkich pracowników którzy mieli swój wkład w budowę sklepu. Jesteśmy dumni z tego co widzimy.

Jest początek marca 2016 roku, mamy nadzieję że sklep sprosta wymaganiom klientów. Towar jest przygotowany i ocenowany. Reklama w radio huczy, bilbordy rozwieszone, gazetki prawie w każdej skrzynce w Pile i okolicznych miejscowościach. Pracujemy resztami sił, jednak to co stworzyliśmy motywuje nas do działania.

Nadchodzi 5 marzec godzina 7:00 i WIELKIE OTWARCIE marketu DOM i OGRÓD PSB Mrówka PROFiL!

Ruch ogromny, mnóstwo pracy i bieganiny. Pomimo tego wszyscy z uśmiechem witamy klientów - naszych gości. W końcu tylko klienci mogą ocenić trudy naszej pracy, to Wy jesteście dla nas i to dla Was tu jesteśmy. Na koniec dodam, że zawsze ZAPRASZAMY PONOWIE :)